دکتر بازی

چه میکنه این « دکتر » بودن !

1. همین چند‌ وقت پیش بود که عضو هیئت اجرایی یک کنگره شده بودم و تو گروه تلگرامیمون، برای نحوه اجرا و این جور چیزا در حال بحث و تبادل نظر بودیم. یکی از حضار گرانقدر، فهیم و ریزبین گروه یهویی نظری دادند و با این نظر بُعد تازه ای به بحث ریزبینی اضافه نمودن که به خاطرش ، همه خواستن – به قول عرفا -، جامه ی خویش بر دریده و نعره زنان سر به بیابان بذارن.

 

جناب استاد فرمودند که که توو سایت کنگره، توو صفحه ی معرفی عوامل و هیئت اجرایی، کلمه‌ی «مهندس» رو به علت طولانی بودن (!) از ابتدای اسم اعضا حذف کنیم ولی تاکید داشتند که حتما کسانی که دکتر هستند، به لفظ جلاله ی « دکتر » در ابتدای اسمشان دست نزنیم و حتما بذاریم بمونه.

نظر ایشون صرفا به دلیل طولانی بودن کلمه ی مهندس بود و هیچ دلیل دیگه ای نداشت! ولی منه کوته فکر و سطحی نگر، هر جوری فکر میکردم کلمه ی دکتر، 4 حرف بود و مهندس 5 حرف و این سطح از ریزبینی که آوردن اسم مهندس چقدر میتونه متن رو طولانی کنه رو ، سلول های خاکستری مغز من نمیتونست پردازش کنه. خلاصه که توبه کردم و خواستم عرض ادبی کنم خدمت استاد تا شاید کوته فکری منو بخشن. مرسی ریزبین جان به خاطر گشودن درِ ریزبینی به روی ما !

magnifying-glass

استاد در حال ریزبینی !

 

2. استاد ریز بین عزیز ، اگه گردش زمونه جوری بود که گذرت به نوشته های این کوته فکرِ سطحی نگر افتاد، استدعا دارم کلیپی رو که در انتهای این پست گذاشتم و در وصف استادی و دکتریِ شماس ببینی …

 

3. همینجوری راجب دکتر و پزشک و ریزبینی و این چیزها نوشتم، انصاف نیست از کنکور نگم. طبق آمار رسمی ، 64% عزیزان شرکت کننده در کنکور 97 ، در رشته ی تجربی مشغول به تحصیل بوده اند و هوای دکتر شدن در سر دارند؛ که خیلی هم خوب هست و من خودم به شخصه همه جا تاکید میکنم لفظ دکتر را ، – حتی برای دانشجوهای ترم یکشان هم – استفاده کنند و با فونت بولد بنویسند که متمایز باشد حتمن. و اینکه اگر شما جزو آن 36% باقیه ماجرا بودید ، پیشاپیش ازتون عذر میخوام که به خاطر طولانی بودن اسمتون ، نمیتونیم جایی ازتون یاد کنیم!

 

 

اسماعیل سلیمی 😉

می‌خواهید دیدگاهتان را بیان کنید؟